Avtor: | Maj 20, 2019

Vse skupine bodo vključene v naslednje projekte:

• Album otroka (Strokovni delavci bodo zbirali različne zapise o otroku, fotografije, risbice in jih vlagali v mapo.)
  • Bralni Palček (Branje od ranega otroštva je ključno za otrokov jezikovni, intelektualni in sploh vsestranski razvoj.)
  • Čisto okolje – zdravo življenje »Zeleni nahrbtnik« (Projekt bo potekal pod okriljem ZPM Krško. Zeleni nahrbtnik je ekološki projekt, ki nam bo omogočal povezavo z drugimi vrtci v Posavju.)
  • Varno s soncem (Projekt poteka v okviru NIJZ. Osrednja aktivnost projekta je seznanjanje predšolskih otrok o škodljivih posledicah delovanja sončnih žarkov in ukrepih, s katerimi lahko nastanek teh posledic učinkovito preprečimo oz. zmanjšamo.)

Projekti, ki se bodo izvajali različno po skupinah:

• Gibanje (projekt bo vezan na prednostno nalogo vrtca – V projekt bo vključena ena skupina)
  • Gibalni športni program – Mali sonček (Projekt poteka od 2. leta dalje. Osnovni cilji je spodbujanje gibanja.)
  • Gozdni vrtec (Otroci se v naravi umaknejo ustvarjalnemu navdihu in sodelovanju. V gozdu bodo strokovni delavci spodbujali kreativnost, inovativnost, radovednost in sodelovanje.)
  • Pomahajmo v svet (Preko spleta bodo komunicirali s skupino otrok v drugi državi. Otroci bodo spoznavali drugačnost, jezik in multikulturnost. V projekt bo vključena ena skupina.)
  • Simbioza giba z dedki in babicami v mesecu maju (Glavni cilj je medgeneracijsko druženje.)
  • Tek podnebne solidarnosti – maj (Glavni namen teka je, da otroci tečejo v solidarnosti do ljudi v Afriki, ki jih posledice globalnih podnebnih sprememb najbolj prizadenejo.)
  • Turizem v vrtcu (Z igro do prvih turističnih korakov je turistični projekt, v okviru katerega otroci odkrivajo znamenitosti svojega kraja.)
  • Zdravje v vrtcu (Cilji projekta so: ozaveščanje dejavnikov tveganja, razvijanje pozitivnih navad, ki vplivajo na zdravje in promocija zdravega načina življenja.)
  • Trajnostna mobilnost (V vrtcu bomo spodbujali izvedbo igre Beli zajček, katere cilj je očistiti zajčkov kožušček. Namen projekta je, da otroke in njihove starše spodbudimo, da prihajajo v vrtec na čim bolj trajnosten način: peš, s kolesom, skirojem, rolerji in poganjalčkom.)