Spoštovani starši.

Glede na dopis občine Krško z dne, 12. 3. 2020, Vas pozivam, da v najkrajšem možnem času oziroma do petka, 13. 3. 2020, do 13.ure, v šolo sporočite ali v času zaprtja šole in vrtca od 16. 3. 2020 do 29. 3. 2020, potrebujete varstvo otrok.

Zagotovljeno bo NUJNO VARSTVO, in sicer SAMO za otroke, katerih starši bodo morali še naprej opravljati svoje delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Nujni primeri poklicev so določeni na podlagi okrožnice MIZŠ, in sicer za zaposlene v:

• zdravstvu,
  • policiji,
  • vojski,
  • gasilski službi,
  • zaporih,
  • komunalnih službah,
  • živilskih trgovinah,
  • lekarnah,
  • domovih za ostarele,
  • dežurne v šolah in vrtcih,
  • redarstvih,
  • službe energetike in
  • službah civilne zaščite in drugih službah, ki so pomembne za delovanje družbe in države v izrednih razmerah.

Nujno varstvo se izkazuje s pisno izjavo delodajalca, da starši opravljajo delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah.

Brez potrdila delodajalca otroka v varstvo NE BOMO SPREJELI.

Prosimo vas, da z VSO SKRBNOSTJO presodite ali varstvo za otroka zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

Svoje potrebe sporočite na telefonsko številko 07 49 77 030 in  na elektronski naslov: os.podbocje@siol.net

Vsa morebitna vprašanja, ki se nanašajo na organizacijo varstva otrok lahko posredujete tudi na elektronski naslov: andrej.lenartic@guest.arnes.si

Lepo Vas pozdravljamo.

Vodstvo šole in vrtca