Bili smo na trgu, ko so ga obnavljali. Takrat so naju otroci spraševali, če bodo lahko tudi oni kdaj nastopali tam. Seveda sva jim obljubila, da se bo to zgodilo, ko bodo trg dokončali.

V torek sva jih, ne da bi vedeli, popeljala do trga, kjer so preizkusili svoje pevske sposobnosti, otroško razigranost in se na obnovljenem trgu igrali rajalne igre. Med njimi je bila tudi igra kraljica, koliko korakov smem do vas. Pri tem so nevede vadili bonton, saj so se morali kraljici zahvaliti za dovoljene korake.

Nato je sledilo presenečenje.

Šolsko leto se bo kmalu zaključilo, zato sva jih v ta namen pogostila s sladoledom in gospod Jabuka nas je razveselil s čokoladnimi bombončki.

Res, da smo se malo pregrešili, a je kosilo vseeno teknilo, saj so bili mlinci in pečen piščanec.

Vesna Kržičnik Mirt, vzgojiteljica