V mesecu aprilu nas je v skupini Kresničke obiskala medicinska sestra Kristina Povh iz ZD Krško. Otrokom je pokazala, kaj vse je v torbi za nujno medicinsko pomoč. Razložila jim je, čemu so namenjeni povoj, medicinska maska in še kaj. Pri tem so jo otroci z zanimanjem opazovali in poslušali. Osrednja tema našega druženja je bila »Moj prijatelj se je poškodoval«. Otroci so dobili plastificirane zdravniške izkaznice, s katerimi so hodili k njej. Večina otrok se je odločila, da prinese dojenčka na pregled. Nekaj otrok pa je prišlo kar samih in so dovolili, da jim povije nogo ali roko. Pogovarjali smo se tudi o tem, kdaj morajo s starši priti k zdravniku. Skozi to druženje so lahko otroci spoznali, kako pomembno je, da skrbimo za svoje zdravje in drug za drugega. Ugotovili so, da jim medicinska sestra lahko pomaga in svetuje, če imajo bolečino. Na ta način pa so spoznali tudi delo medicinske sestre.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica