Poslanstvo svetovalne službe

Šolska svetovalna služba je namenjena otrokom, staršem in pedagoškim delavcem na šoli in v vrtcu. Delo šolske svetovalne delavke je interdisciplinarno. Namenjeno je izboljšanju in poglabljanju vzgojno-izobraževalnega dela ter skrbi za celovitejši razvoj otrok in odraščanja mladine.

Vključuje se v kompleksno reševanje pedagoških, psiholoških in socialnih vprašanj v šoli preko treh med seboj povezanih in pogosto prepletenih vrst dejavnosti, ki so:

• dejavnosti pomoči,
  • razvojno-preventivne dejavnosti,
  • dejavnosti načrtovanja in spremljanja.

Pri svojem delu šolska svetovalna služba sodeluje z učenci, učitelji, vodstvom šole, starši in zunanjimi institucijami. Osnovne oblike dela so svetovanje, posvetovanje, neposredna pomoč. Pomaga pri različnih razvojnih, vzgojnih, psihosocialnih, učnih, socialno-ekonomskih in drugih težavah. Težavam prisluhne in skupaj poskušajo najti rešitev ali poiskati pomoč še kje drugje.

Glavna področja in naloge svetovalne službe so:

Učenje in poučevanje

• Nadarjeni učenci: koordinacija evidentiranja, identificiranja in dela z nadarjenimi. Priprava individualiziranega programa.
  • Učenci z učnimi težavami: koordinacija pomoči učencem, sodelovanje z zunanjimi institucijami.
  • Učenci s posebnimi potrebami: koordinacija dela z UPP-pomoč pri  usmerjanju, priprava individualiziranega programa, evalvacija dodatne strokovne pomoči, vodenje dokumentacije, neposredno delo z učenci, svetovanje staršem, sodelovanje z zunanjimi institucijami.
  • Vsi učenci: priprava tematskih razrednih ur, delavnic.

Šolska kultura, vzgoja, klima

Pomoč učencem z vzgojnimi težavami: preventivni  in kurativni programi, šolska mediacija, individualno in skupinsko delo z učenci.

Skrb za optimalni telesni, osebni in socialni razvoj

• Sodelovanje pri vzpostavljanju optimalnih pogojev za razvoj in učenje otrok v vrtcu, priprava predšolskih otrok na šolanje, izvedba socialnih iger enkrat tedensko v šolski knjižnici.
  • Svetovanje in neposredna pomoč učencem s težavami v telesnem,  spoznavnem, čustvenem in socialnem razvoju, koordinacija dela z zdravstvenim domom, CSD in drugimi institucijami.

Šolanje

• Vpis učencev v prvi razred.
  • Ponavljanje, napredovanje, prešolanje učencev.

Poklicna  orientacija – plan dejavnosti

• Tehniški dan na srednji šoli.
  • Posamezne predstavitve srednjih šol (glede na interes učencev).
  • Razredne ure na temo poklicne orientacije.
  • Individualno in skupinsko poklicno svetovanje učencem in staršem.

Socialno-ekonomske stiske

• Pomoč učencem, ki imajo težave zaradi socialno-ekonomskih razmer.
  • Pomoč pri reševanju finančnih težav in stisk.

Svetovalna delavka na šoli je Alenka Košak. Pri njej se lahko oglasite osebno ali pokličete po telefonu: 07 49 78 479 vsak dan (po predhodni najavi) med 6. 30 in 14. uro ali v času popoldanskih govorilnih ur.

Pišete lahko tudi na elektronski naslov: alenka.kosak@os-podbocje.si.

Prihajajoči dogodki

marec 2024
PTSČPSN
« Feb   Apr »

Donatorji - čebelnjak

• Mestna občina Krško
  • Krajevna skupnost Podbočje
  • Mizarstvo Toni in Branko Lipar
  • Krovstvo - Tesarstvo - Kleparstvo Tršinar Sandi
  • Mizarstvo Vrhovšek
  • Viki Baznik
  • TGM Sintič
  • Pečarstvo in keramičarstvo Peter Kodrič
  • GP Kodrič gradbeništvo in prevozi
  • Agrosmer barve in laki
  • Trgovina Križaj
  • Kmetija Jarkovič
  • Bršec Janez
  • Stanko Jurečič
  • Svet telefonije, Martina Žužič s. p.
  • ŠC Krško - Sevnica