Muhasto aprilsko vreme nas je navdihnilo za spoznavanje vremena in vremenskih pojavov. Opazovanje vremena pa vključuje opazovanje oblačkov, padavin, temperature in vseh drugih vremenskih spremenljivk. Zgodba Oblaček Baček je bila več kot primerna za spodbujanje naše domišljije in razumevanja sveta okoli nas. Glavni junak zgodbe Oblaček Baček pa je tako postal naš velik junak. Ker pa po dežju rade skačejo žabice, nismo mogli mimo tega, da smo se malce posvetili tudi tem drobnim prebivalcem mlak. Vzgojiteljica iz skupine Račk nam je v skupino na ogled prinesla paglavčke in čisto pravo žabo, da smo lahko od blizu spoznali razvojni cikel žabic vse od jajčeca pa do odrasle žabe. Opazovanje vremena na bližnjem travniku je bila prav posebna izkušnja in poustvarjanje trenutka s tempera barvami je pri otrocih spodbudilo njihovo kreativnost, izražanje in domišljijo. Dogajanje v skupini pa nam je vsekakor popestrilo praznovanje rojstnih dni in igralni dan, pri katerem se otroci vedno zelo sprostijo in hkrati razvijajo socialne veščine.

Tina Cunk, vzgojiteljica