V mesecu aprilu smo copatki veliko risali. Risanje je ena najbolj zgodnjih in najpomembnejših aktivnosti, s katero se otrok lahko izraža. Risanje ima tudi pomembno vlogo pri otrokovi samozavesti: »Glej, mami, glej, ati, kaj sem narisal,« so velikokrat besede naših malčkov. Učili in pogovarjali smo se, da ima vsak predmet na risbi svoj namen in prostor, risali smo hiše, oblake, sonce, ljudi, rožice, drevesa, ptičke, tudi zajčke in druge živali. Naše risarske sposobnosti smo krepili z risanjem v zvezek, na papir, z risanjem na mizi in na tleh. Naši elementi na risbah počasi že začenjajo dobivati na korelacijah med velikostjo predmetov kot npr. “pikapolonica je manjša kot hiša” – “kužek je manjši kot smreka”. Naše risbe pa postajajo vedno bolj izpopolnjene in zapolnjene z barvo.

Nina Fajfar, vzgojiteljica