Pri Kolačkih je bilo tudi meseca maja pestro, saj smo veliko časa posvetili različnim dejavnostim, ki so našim otrokom prinesle veselje, nova spoznanja in nepozabne spomine.

Maj smo začeli z raziskovanjem travnika in odkrivanjem njegovih prebivalcev. Otroci so z navdušenjem opazovali gosenice, metulje, kobilice, čebele in polže.

Poleg raziskovanja travnika smo veliko časa posvetili ustvarjanju. Izdelali smo barvite metulje s tehniko odtiskovanja, rože iz papirja s prepletanjem in pikapolonice po navodilu. Ustvarjalne dejavnosti so otroke ne le zabavale, ampak so jim tudi pomagale uriti fino motoriko in domišljijo.

Lepo vreme smo izkoristili za številne športne dejavnosti. Otroci so se igrali z žogami, plesali, kolesarili in plavali. Kolački smo pravi športniki in zato radi prihajamo v vrtec peš, s kolesom ali skirojem. Gibanje na svežem zraku nas vedno napolni z energijo in dobro voljo.

Poseben dogodek je bil obisk vojaka Amadeja, ki nam je predstavil svoje delo. Skupaj z njim smo postavili bivak, poskusili neprebojni jopič in si pobližje ogledali vojaška oblačila. Spoznali smo tudi vojaško opremo, za konec pa si skuhali pravi vojaški obrok. Otroci so bili navdušeni nad novimi izkušnjami in znanjem, ki so ga pridobili.

Sodelovali smo tudi v NEON delavnicah in v CICI Veseli šoli. Te dejavnosti so otrokom omogočile učenje skozi igro in ustvarjanje. Skupaj smo doživeli veliko lepih trenutkov in se naučili novih veščin.

Za konec smo se podali na zaključni izlet. Obiskali smo čokoladnico Olimje, kjer smo se posladkali in izvedeli marsikaj zanimivega o izdelavi čokolade. Pot smo nadaljevali do Jelenovega grebena, kjer smo se sprehodili do srn, jih hranili in božali. Najbolj nas je očaral oven, ki se nam je pridružil in popestril naš izlet. Za sladko »piko na i« smo si privoščili še sladoled, na poti domov pa smo se zabavali s petjem na avtobusu.

Maj je bil za Kolačke poln raznolikih dejavnosti, novih izkušenj in veselja. Veselimo se že novih dogodivščin, ki jih prinaša poletje!

Lara Abram, vzgojiteljica