V kuhinji se pripravlja hrana za učence šole in otroke vrtca (zajtrk, malica, kosilo in popoldanska malica). Tedenski jedilnik se nahaja v jedilnici in na spletni strani šole. Učenci  lahko v jutranjem in popoldanskem RaP-u dodatno naročijo zajtrk ali popoldansko malico.

V šolskem letu 2024/2025 bomo nadaljevali s Šolsko shemo, v kateri se bo učencem kot dodaten brezplačni obrok v šoli razdeljevalo sadje, zelenjava ter mleko in mlečni izdelki. Večinski delež financiranja se zagotovi iz proračuna Evropske unije, preostali delež iz proračuna Republike Slovenije.

Če imate starši veljavno odločbo o otroškem dodatku, ni potrebno oddajati vloge za subvencionirano prehrano na centru za socialno delo. V nasprotnem primeru vlogo vložite.

Subvencija malice in kosila:

• Polna subvencija malice pripada učencem (ki se redno izobražujejo in so prijavljeni na malico), pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v veljavni odločbi o otroškem dodatku ali državni štipendiji, ne presega 591,22 evrov.
  • Polna subvencija kosila pripada učencem (ki se redno izobražujejo in so prijavljeni na kosilo), pri katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v veljavni odločbi o otroškem dodatku ali državni štipendiji, ne presega  401,58 evra.

Obvestilo Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti – subvencija malice in kosila

Prehrano lahko odjavite po telefonu: 07 49 77 030 ali preko e-pošte: os.podbocje@siol.net . Posamezni dnevni obrok šolske prehrane je pravočasno odjavljen, če se ga odjavi na dan odsotnosti učenca, in sicer do 8. ure.

V šolski kuhinji pripravljajo hrano kuharice Mateja Drobnič, Jožica Stipič, Jožica Barbič in Adrijana Lea Zalar. Vodja šolske kuhinje je Darinka Tomažin.

Obvestilo o označevanju alergenov

ODPRTJE TRAJNIKA Sepa obremenitev

Okrožnica medicinsko indicirane diete

Potrdilo o medicinsko indicirani dieti za otroka

Potrdilo o ukinitvi medicinsko indicirane diete za otroka

CENIK ŠOLSKE PREHRANE

OBROK CENA V €
dopoldanska malica 1,10
popoldanska malica 0,50
kosilo: 1.–3. r. 2,20
kosilo: 4.–6. r. 2,42
kosilo: 7.–9. r. 2,64
kosilo – dnevno naročilo + 0,20

Cenik velja od 1. 3. 2024 dalje.