V mesecu maju smo v skupini Kresničke izvedli športno dopoldne. Otroci so skupaj s starši v vrtec prinesli poganjalce, skiroje in kolesa. Seveda pa nismo pozabili na kolesarske čelade, ki so pomemben del zaščite. Najprej sva otroke razdelili v dve skupini, ker jih je bilo na ta način lažje usmerjati. V prvi skupini so otroci spoznali del varne šolske poti, kjer so se vozili po barvnih krogih od šole do avtobusne postaje. Vse to smo spoznavali za projekt »Sobivanje«. V drugi skupini pa so se otroci vozili okoli stožcev in se seznanjali z varnim ustavljanjem. Pri tem pa so bili pozorni na vožnjo svojih prijateljev, saj so morali gledati tudi na njih. Ko je otrokom koncentracija pri vožnji upadla, smo zamenjali skupini. Otroci so skozi to dejavnost ugotovili, da je pomembno, kako se vozimo in da skrbimo za svojo varnost ter varnost drugih udeležencev v prometu.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica