V soboto, 21. 10. 2023, so se nekateri učenci iz 7., 8., in 9. razreda udeležili šolskega teka na Ljubljanskem maratonu. Kar 7600 osnovnošolcev iz cele Slovenije se je podalo na 1800 m dolgo progo, ki je potekala med ljubljanskimi ulicami. Z vlakom smo se odpeljali v Ljubljano v dopoldanskih urah. Športna zveza Krško je poskrbela za brezplačni prevoz z vlakom. Učenci, ki so se udeležili tekmovanja iz logike, ki je potekalo v dopoldanskih urah, so prišli v Ljubljano s kombijem. Lepo vreme je že tako odmevni dogodek naredilo še lepši. Učenci so najprej prejeli štartne številke in čipe. Nato so se ogreli in odšli v štartne cone, kjer so čakali na svoj tek. Vsi so uspešno pretekli razdaljo in v cilju prejeli nagrado bidon. Najboljši rezultat in sicer 17. mesto med 300 sedmošolkami je dosegla Alina Stopar. Po teku smo se okrepčali v bližnjem McDonaldsu. Z vlakom smo se vrnili v Krško okoli 20.00, kjer so nas že čakali starši. Polni lepih vtisov in novih prijateljskih vezi smo zaključili tekaško soboto.

Zapisala Marjeta Š. Rozman