Učenci 7. razreda so imeli v sredo, 20. 12. 2023, naravoslovni dan z naslovom Zvok.

Le ta je eden izmed njihovih letošnjih dni dejavnosti. Dnevi dejavnosti so tisti del obveznega programa osnovne šole, ki medpredmetno povezujejo discipline in predmetna področja, vključena v predmetnik osnovne šole. Mi smo povezali glasbeno vzgojo, športno vzgojo in naravoslovje, ki pa že tako združuje znanje biologije, fizike in kemije.

Skozi dopoldan so se zvrstile štiri delavnice. Prvo šolsko uro so učenci spoznavali zvok različnih glasbil. Pri uri športne vzgoje so zaplesali ob zvokih različnih glasnosti in nato 3. ter 4. uro izvajali različne poskuse. Zadnjo uro pa so končno izvedeli kaj zvok je in kako nastane.

Martina Peterlin