V skupini Kresničke smo v mesecu decembru veliko ustvarjali in brali različne zgodbice o dobrih možeh. Ustvarjali smo zimsko dekoracijo za hodnik in igralnico in na ta način pričarali praznično vzdušje v vrtcu. Otroci so spoznali, kaj vse lahko počnemo pred prazniki. Skupaj z otroki sva pripravili testo za medenjake, ki so jih otroci s pomočjo modelčkov oblikovali. Obiskala nas je tudi knjižničarka iz Valvazorjeve knjižnice in otrokom prebrala zgodbico  z naslovom Vesel božič mišek Matiček, ki so jo otroci pozorno poslušali. V igralnici smo postavili smrečico in jo okrasili z izdelki, ki smo jih izdelali iz umetne mase. Pri tem so nam pomagali tudi starši, saj so skupaj z otroki ustvarjali okraske tudi doma. Otroci so s ponosom prinesli okraske in jih dali na smrečico. Vedno znova so naju otroci opomnili, da moreva prižgati še lučke, da bo smrečica popolna. Menim, da sva z Iris otrokom pričarali pravljični december, ki jim bo ostal v lepem spominu.

Ksenija Satler Kovačič, vzgojiteljica