Predpraznični čas je čas srečanja, druženja, obdarovanja in  veselega razpoloženja.

Po triletnem premoru smo prvo soboto v decembru na naši šoli gostili krajane KS Podbočje, starejše od 75 let. Zbrali so se v velikem številu in zadovoljni poklepetali s prijatelji in znanci.

Učenci so jim dopoldan popestrili s plesom, kratko igrico in igranjem na harmoniko.

Pevke izpod Bočja so zapele nekaj pesmi, hudomušne Podboške flauzarce pa  poskrbele za dodatno mero smeha.

Po koncu programa so jim učenci zaželeli lepe praznike, ki so pred vrati, in jih obdarili z obeski iz čebeljega voska.

Mentorica mladih članov RK na OŠ Podbočje Anuša Ajster je v imenu ravnateljice Mojce Bregar Goričar izrazila veselje ob ponovnem srečanju in jim zaželela lepe praznike.

Kuharice so poskrbele za odlično kosilo, članice RK Podbočje pa za organizacijo ter sladke priboljške.

Srečanje skupaj pripravita krajevna organizacija Rdečega križa Podbočje in Osnovna šola Podbočje.

Zapisala: Anuša Ajster